//
Следи нѐ
To Top

Хакерка која украла разголени фотографии на Парис Хилтон, осудена на 4,5 години затвор

Хакерка, која украла десетици илјади долари и разголени фотографии на популарната старлета Парис Хилтон, е осудена на 57 месеци затвор.

Престапничката по име Пајтсар Бекчазијан е уапсена минатата година. Таа ќе треба да и плати 318.000 долари отштета на наследничката на ланецот хотели „Хилтон“.

реклама

Богатата наследничка се појави во судот во Лос Анџелес за да го проследи крајот на процесот.

– Оваа жена го доби заслуженото, изјави Хилтон по пресудата.

Осудената две години ги злоупотребувала сметките на Парис Хилтон.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: