fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Променливо облачно, попладне дожд

Вести

Променливо облачно, попладне дожд

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне со локален пороен дожд и ретки грмежи. 

Утринската температура ќе се движи од седум до 15 степени, а дневната од 16 до 27 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, попладне со локален пороен дожд и ретки грмежи. УВ=6

Утринската температура ќе достигне до 13, а дневната до 24 степени.

Во сабота ќе има локална појава на пороен дожд со ретки грмежи, но процесите се очекува да бидат послаби. Потоа и во следните денови времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и појава на грмежи, а процесите ќе бидат со променлив интензитет.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.