//
Следи нѐ
To Top

Момците од „Театро Бенд“ ја преснимија „Малечка“ на Тоше (ВИДЕО)

Музичкиот состав Театро Бенд ја претстави својата преработка на песната „Малечка“ од Тоше Проески, а со неа ја најавуваат првата студиска песна која јавноста ќе може да ја слушне многу наскоро.

Новиот аранжман на „Малечка“ го направи Маријан Стојменов – Ѕика, додека видеото се снимаше во Буре Бар во Кочани, по идеја на Димитар Апостолов.

реклама

Освен снимањето на новата песна, момците од Театро Бенд периодов се ангажирани со настапи во клубовите и локалите ширум целата земја.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: