//
Следи нѐ
To Top

Во белградска населба е пронајдена волчица

Во белградска населба синоќа е фатена европска сива волчица. 

Се уште не е познато од каде дошла и како завршила на белградските улици, но веројатно тоа ќе го потврди истрагата на српското Министерство за внатрешни работи.

реклама

Волчицата не покажала агресивност. Според првичните проценки таа е во одлична здравствена состојба.

Сместена е во зоолошката градина во Белград.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: