Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во белградска населба е пронајдена волчица

Занимливости

Во белградска населба е пронајдена волчица

Во белградска населба синоќа е фатена европска сива волчица. 

Се уште не е познато од каде дошла и како завршила на белградските улици, но веројатно тоа ќе го потврди истрагата на српското Министерство за внатрешни работи.

Волчицата не покажала агресивност. Според првичните проценки таа е во одлична здравствена состојба.

Сместена е во зоолошката градина во Белград.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.