fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Принцот Хари и Меган Маркл во различни хотели ноќта пред свадбата

Занимливости

Принцот Хари и Меган Маркл во различни хотели ноќта пред свадбата

Принцот Хари и неговата вереница Меган Маркл ќе бидат сместени во различни хотели ноќта пред нивната свадба, соопшти прес-службата на кралското семејство.

На принцот Хари во хотелот друштво ќе му прави неговиот постар брат принцот Вилијам, кој воедно му е кум на венчавката.

Додека Меган Маркл во друг хотел ќе биде сместена заедно со нејзината мајка Дорија Регланд.

Свадбената церемонија е закажана за 19-ти мај и ќе се одржи во дворецот Виндзор.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.