Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Бекстрит бојс“ се вратија со нова песна (ВИДЕО)

Музика

„Бекстрит бојс“ се вратија со нова песна (ВИДЕО)

Американската група „Бекстрит бојс“ повторно се врати на сцена со нова песна.

Брајан Литрел, Ник Картер, Хауи Дороу, Еј-Џеј Меклин и Кевин Ричардсон најавија и нов албум на кој ќе се најде и нумерата „Don’t Go Breaking My Heart“.

Ова е прв сингл што групата го издава од 2013 година.

Интересно е што песна со ваков наслов пред 35 години објави Елтон Џон, а ја отпеа во дует со Кики Ди.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.