//
Следи нѐ
To Top

„Бекстрит бојс“ се вратија со нова песна (ВИДЕО)

Американската група „Бекстрит бојс“ повторно се врати на сцена со нова песна.

Брајан Литрел, Ник Картер, Хауи Дороу, Еј-Џеј Меклин и Кевин Ричардсон најавија и нов албум на кој ќе се најде и нумерата „Don’t Go Breaking My Heart“.

реклама

Ова е прв сингл што групата го издава од 2013 година.

Интересно е што песна со ваков наслов пред 35 години објави Елтон Џон, а ја отпеа во дует со Кики Ди.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: