fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„НЕЈШНЛ ЏИОГРАФИК“: Една слика, илјада зборови

Uncategorized

„НЕЈШНЛ ЏИОГРАФИК“: Една слика, илјада зборови

Насловната страница од јунскиот број на списанието „Нејшнл Џиографик“ масовно се споделува на друштвените мрежи, а пораката е прилично моќна.

Пораката е дека луѓето го гледаат загадувањето со пластичен отпад само како врв од ледена санта, односно не сакаме да проѕреме „под површината“ на проблемот. Сликата алудира и на тоа што научниците скоро пронајдоа пластична ќеса на најдлабоката точка во океанот.

Насловната страница на Твитер завчера прв ја сподели Вон Волас, уредник на списанието, два дена пред бројот да биде пуштен во продажба.

This National Geographic cover beautifully illustrates the damage we’re doing to the planet
Picture provided by National Geographic
Credit: Ellen MacArthur/National Geographic

Луѓето имаат само пофални зборови, како за сликата, така и за фокусот на списанието на еден од најголемите еколошки проблеми денес – пластичниот отпад.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Uncategorized

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.