//
Следи нѐ
To Top

Меган носи прстен од велшко злато, подарок од кралицата

Американската актерка Меган Маркл на венчавката со принцот Хари носи прстен од велшко злато, подарок од англиската кралица Елизабета.

– Прстенот на принцот Хари е од платина, соопшти Кенсингтонската палата.

реклама

Двата прстена се направени во лондонската продавница за накит „Клив енд компани“, која го изработи и вереничкиот прстен на Меган Маркл.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: