Следи нѐ
To Top

Магијата на Ѓорѓе Балашевиќ ја наполни „Борис Трајковски“ (ФОТО)

Легендарниот пејач Ѓорѓе Балашевиќ, вчеравечер одржи концерт во Скопје и го пополни секое слободно столче во салата „Борис Трајковски“.

На бината се појави во свој стил, а за почеток за публиката ја отпеа песната „Бранов бал“ од албумот кој го издаде во 2017 година.

реклама

Придружуван од голем оркестар составен од повеќе музичари, рокери и тамбураши, на скопската публика, но и на големиот број фанови од цела Македонија им овозможи три и пол часовно уживање во песните кои ја одбележаа неговата кариера.

Магијата на Ѓорѓе Балашевиќ ја наполни „Борис Трајковски“ (ФОТО)

– „Не знам дали да ви се обратам со: Драги мои од бивша Југословенска Република Македонија или драги мои од Илинденска Македонија, или во меѓувреме можеби се договориле за некое друго име? Викајте се и Нова Каледонија ако сакате, јас пак сум ваш земјак, вие сте мои земјаци. Добровечер Македонија“, рече Балашевиќ во свој стил на почетокот од убавото дружење.

Магијата на Ѓорѓе Балашевиќ ја наполни „Борис Трајковски“ (ФОТО)

Три и пол часа регионалната поп-ѕвезда од Нови Сад, Ѓорѓе Балашевиќ, пееше за неговиот и нашиот живот, синоќа, во преполната Арена „Борис Трајковски“ во Скопје.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.