//
Следи нѐ
To Top

Сончево време со мала доумерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за краткотраен локален дожд со ретки грмежи. УВ индексот е седум. 

Утринската температура ќе се движи од пет до 13 степени, а дневната од 17 до 29 степени.

реклама

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност.  Утринската температура ќе достигне до 10 степени, а дневната температура до 27 степени.

Во текот на следната недела во попладневните часови повторно на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Помалку услови за нестабилност има во вторник.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: