//
Следи нѐ
To Top

На „Ибеј“ се продаваат подароци од кралската свадба

Десет торбички со подароци кои се делеле на венчавката на војводата и војвотката од Сасекс, Хари и Меган, се понудени на продажба на аукцискиот сајт „Ибеј“.

Некои од подароците на аукциите достигнале цена и од 1.100 евра.

реклама

Овие торбички им беа поделени на сите 2.640 гости, кои беа повикани за свадбата во дворецот Виндзор, но не можеа да влезат во капелата.

Во овие торбички со подароци имаше шишиња со вода, чоколадни парички, магнети за фрижидер, беџови и ваучери од продавницата за сувенири во дворецот Виндзор.

Останатите 600 гости кои се наоѓаа во капелата, меѓу кои беа и Дејвид и Викторија Бекам, Опра Винфри и Џорџ и Амал Клуни, не добија вакви торбички.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: