fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

На „Ибеј“ се продаваат подароци од кралската свадба

Занимливости

На „Ибеј“ се продаваат подароци од кралската свадба

Десет торбички со подароци кои се делеле на венчавката на војводата и војвотката од Сасекс, Хари и Меган, се понудени на продажба на аукцискиот сајт „Ибеј“.

Некои од подароците на аукциите достигнале цена и од 1.100 евра.

Овие торбички им беа поделени на сите 2.640 гости, кои беа повикани за свадбата во дворецот Виндзор, но не можеа да влезат во капелата.

Во овие торбички со подароци имаше шишиња со вода, чоколадни парички, магнети за фрижидер, беџови и ваучери од продавницата за сувенири во дворецот Виндзор.

Останатите 600 гости кои се наоѓаа во капелата, меѓу кои беа и Дејвид и Викторија Бекам, Опра Винфри и Џорџ и Амал Клуни, не добија вакви торбички.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.