fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вил Смит ќе ја исполни химната за Светското првенство 2018

Музика

Вил Смит ќе ја исполни химната за Светското првенство 2018

Химните на светските првенства секогаш се составен дел на фудбалскиот фолклор. Во спомените на секој фан остануваат настапи како „Едно италијанско лето“ на Џана Нанини и Едоардо Бенато, „Купот на животот“ на Рики Мартин, „Вака Вака“ на Шакира и други.

Химната на Мундијалот 2018 година во Русија ќе ја исполни американскиот актер и пејач Вил Смит.

Ѕвездата од „Мажи во црно“, „Денот на независноста“, „Лошите момци“, „Јас сум легенда“, итн., објави своја слика со пејачот и текстописец Ники Џем, кој работел и со Енрике Иглесијас.

Песната за СП во Русија 2018 ќе биде официјално презентирана за време на викендот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.