//
Следи нѐ
To Top

Порака на Аријана на годишнината од терористичкиот напад во Манчестер

Пејачката Аријана Гранде им изрази сочувство на своите обожаватели на годишнината од терористичкиот напад кој се случи на нејзин концерт во Манчестер.

– „Мислам на сите вас, како денеска, така и секој ден. Ве сакам со цело мое срце, и ви ја испраќам сета моја топлина којашто ја имам на овој тежок ден“, напиша таа.

реклама

Аријана додава дека се уште тешко го преживува нападот.

– „Музиката треба да биде најбезбедното нешто на светот. Тоа ме тишти секој изминат ден“, додава таа.

Во бомбашкиот напад на исламист на концертот во Манчестер лани беа убиени 22 лица, а повредени околу 500, од кои повеќето деца.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: