fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Пет за пет“ – нова емисија за домашни миленици со Марко на Алфа

МК Сцена

„Пет за пет“ – нова емисија за домашни миленици со Марко на Алфа

Секоја сабота во 16 часот и 30 минути на Алфа телевизија ќе се емитува нова специјализирана емисија за домашни миленичиња.

„Пет за pet (милениче)“ се снима во студиото на Feydom, а водител ќе биде секогаш интересниот Марко Новевски.

Премиерните изданија на ова телевизиско шоу се во сабота, а веќе наредниот ден, недела во 10.30 часот наутро ќе се емитува реприза од емисијата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.