//
Следи нѐ
To Top

Вардар ќе игра за бронзен медал во Келн

Вардар повторно ќе игра со ПСЖ на Ф4 турнирот во Келн, овојпат во борба за бронзен медал.

Во лигата на шампионите ќе има француско финале. Вардар во полуфиналето загуби од Монпелје со 27-28. Имавме 19 секунди за последниот напад, но ударот на Вуко Борозан заврши покрај голот на Французите. Ова е прв триумф на Монпелје во досегашните меѓусебни дуели со Вардар во лигата на шампионите.

реклама

Во мечот за бронзен медал Вардар ќе игра со ПСЖ во реприза на ланското финале. Натпреварот се игра утре во 15,15 часот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Ракомет

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: