Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

На ГП „Богородица“ и „Дојран“ се чека половина до еден час

Вести

На ГП „Богородица“ и „Дојран“ се чека половина до еден час

Поради зголемена фреквенција на возила  попладнево на граничните премини Богородица и Дојран, на македонско-грчката граница, за влез во држава се чека половина до еден час.

Од АМСМ информираат дека на останатите гранични премини нема подолги задржување за влез и за излез од државата.

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по суви коловози. Зголемен интензитет има на патните правци надвор од градските средини.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.