fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Македонско девојче“ во изведба на шпански оркестар (ВИДЕО)

МК Сцена

„Македонско девојче“ во изведба на шпански оркестар (ВИДЕО)

Оркестарот „Barcelona Gipsy Balkan Orchestra” овој април имал промотивна турнеја низ цела Германија каде го промовирале својот најнов албум насловен како „Аvo Kanto”.

За време на нивниот настап во Минхен, тие ја извеле и познатата македонска песна “Maкедонско девојче”.

Инаку, оркестарот изведува традиционални песни од Источно европскиот регион, Јужна Америка и Средниот Исток.

Во продолжение слушнете ја изведбата:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.