//
Следи нѐ
To Top

„Македонско девојче“ во изведба на шпански оркестар (ВИДЕО)

Оркестарот „Barcelona Gipsy Balkan Orchestra” овој април имал промотивна турнеја низ цела Германија каде го промовирале својот најнов албум насловен како „Аvo Kanto”.

За време на нивниот настап во Минхен, тие ја извеле и познатата македонска песна “Maкедонско девојче”.

реклама

Инаку, оркестарот изведува традиционални песни од Источно европскиот регион, Јужна Америка и Средниот Исток.

Во продолжение слушнете ја изведбата:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: