fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

РЕДОК НАСТАН: Во Белградската зоолошка се роди бел бизон

Занимливости

РЕДОК НАСТАН: Во Белградската зоолошка се роди бел бизон

Во Белградската зоолошка градина вчера се роди американски бел бизон. 

Ова е вистинска реткост, оти просечно, од 10 милиони младенчиња, едно се раѓа бело.

Белиот бизон инаку се смета за свето животно кај некои американски домородни племиња.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.