//
Следи нѐ
To Top

РЕДОК НАСТАН: Во Белградската зоолошка се роди бел бизон

Во Белградската зоолошка градина вчера се роди американски бел бизон. 

Ова е вистинска реткост, оти просечно, од 10 милиони младенчиња, едно се раѓа бело.

реклама

Белиот бизон инаку се смета за свето животно кај некои американски домородни племиња.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: