//
Следи нѐ
To Top

Парфем инспириран од Палатата Кенсингтон

Кога сер Вилијам Хенри Пенхалигон во 19. век првпат дошол и се сместил во Лондон работел како ексклузивен парфем-мајстор за кралицата Викторија. Оттогаш до денес, неговата служба кај кралското семејство остави длабока трага, низ препознатливите егзотични понуди на брендот „Пенхалигон“.

Пенхалигон живеел во доба на најпрефинета англиска племенитост. Бил духовит, креативен и секогаш инспириран од она необичното. Велат дека и познатиот британски премиер Винстон Черчил подоцна ги обожавал неговите парфеми.

реклама

Овој бренд, со неколкувековна традиција, неодамна го претстави новиот „Кенсингтон“ мирис кој ја содржи истата класа, карактер и привлечност како и сите претходни, оти и тој е направен на база на рачно цеден бергамот и цвет од јасмин, но збогатен со цимет и ванила.

Новиот производ моментно е достапен само во Англија, Велс и Јужна Шкотска.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: