//
Следи нѐ
To Top

Лаваца и Ролан Гарос го обновија парнертството

Познатиот италијански кафе бренд Лаваца повторно ќе ги освежува љубителите на тенисот на стадионот Порт д’Отевил.

Компанијата го обнови своето партнерство со Ролан Гарос Френч Опен турнирот, што се одржува во Париз и сега брендот е присутен на сите четири Гренд Слем натпреварувања.

реклама

За две недели, колку што трае турнирот, ќе бидат послужени 400.000 филџани кафе.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: