Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Лаваца и Ролан Гарос го обновија парнертството

Занимливости

Лаваца и Ролан Гарос го обновија парнертството

Познатиот италијански кафе бренд Лаваца повторно ќе ги освежува љубителите на тенисот на стадионот Порт д’Отевил.

Компанијата го обнови своето партнерство со Ролан Гарос Френч Опен турнирот, што се одржува во Париз и сега брендот е присутен на сите четири Гренд Слем натпреварувања.

За две недели, колку што трае турнирот, ќе бидат послужени 400.000 филџани кафе.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.