Следи нѐ
To Top

ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Хит модни трендови за ова лето

Ова се 11 летни трендови кои ќе бидат актуелни во 2018 година!

„Sвонарки” панталони

реклама

Популарни во седумдесеттите години од минатиот век, овие пантолони ја заземаат водечката позиција меѓу трендовите во 2018 година, се шират од колената надоле.

ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Хит модни трендови за ова лето

Блок бои

Комбинацијата на повеќе бои одеднаш е најголем тренд во новата 2018 година. Боите може да бидат сосема различни, исто така се претпочитаат и спротивставени комбинации на бои.

ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Хит модни трендови за ова лето

Деколте

Кошули со длабоки деколтеа, ќе бидат актуелни во 2018 година.ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Хит модни трендови за ова лето

Килоти

Најмодерни фармеки во 2018 година се таканаречените килоти ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Хит модни трендови за ова лето

Монохроматска облека

Ако блок боите не е за вас, можете да ја изберете вашата омилена боја и да ја носите од глава до петици.

ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Хит модни трендови за ова лето

Тонови на цитрус: портокалова, жолта, мандарина

Видовме прекрасни нијанси на цитрус во колекцијата на Викторија Бекам.

ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Хит модни трендови за ова лето

Карнери и набори

Карнери и мали набори можат да бидат на ист модел, или пак, можете истовремено да ги комбинирате со две парчињаВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Хит модни трендови за ова лето

Шарени чорапи

Со точки, отпечатоци, беџеви, накит или апликации. Можете да носите високи чорапи со фустан и здолниште во комбинација со отворени или затворени чевли.

ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Хит модни трендови за ова лето

Панталони со лента
Пантолони со лента кои изгледаат како панталони за џогирање, се еден од “жешките” трендови во 2018 година

ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Хит модни трендови за ова лето

Тропски принт
Лисја од палми и егзотични цвеќиња се појавуваат во скоро сите Cruise колекции, а модните уредници сметаат дека ова ќе биде голем тренд и следната година.

ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Хит модни трендови за ова лето

Ова лето, модерни се фустани и одела со хоризонтални и вертикални линии, со тесни и широки ленти, а се предвидува дека само вертикалните линии ќе останат на врвот на популарноста до крајот на 2018 година.

ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Хит модни трендови за ова лето

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.