//
Следи нѐ
To Top

Каролина запеа на прославата на 20 години од матура (ВИДЕО)

Во периодот на матурски прослави, 20 години од матурирањето синоќа прославија матурантите од далечната 94/95 од Гимназијата „Јосип Броз Тито“ во Битола.

Дел од прославата на генерацијата која матурирала пред 20 години беше и познатата македонска пејачка Каролина Гочева, која своето средно образование го заврши токму во оваа гимназија пред 20 години.

реклама

Секако, Каролина не одолеа да испее некоја песна и да запее заедно со генерацијата.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: