fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Њујоршката креаторка Кејт Спејд изврши самоубиство

Сцена

Њујоршката креаторка Кејт Спејд изврши самоубиство

Американската креаторка Кејт Спејд, која стана позната како дизајнерка на женски чанти, е пронајдена мртва во својот стан во Њујорк. Полицијата смета дека се работи за самоубиство.

Спејд (55) е најдена обесена, а ја пронашла нејзината куќна помошничка во станот на Парк авенијата во Менхетн.

Кејт беше позната по своте креации на чанти, накит и женска облека, под брендот „Кејт Спејд Њујорк”, како и соработката со „Френсис Валентајн”.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.