fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Шести Скопје стрит фестивал во Градскиот парк

МК Сцена

Шести Скопје стрит фестивал во Градскиот парк

Во Градски парк попладне од 17 часот ќе почне 6. Скопје стрит фестивал кој ќе се одржува викендов. 

– Фестивалот година вклучува пет стејџа: графити, стрит бол помеѓу познати скопски кафулиња, денс стејџ, музички стејџ, Ќе има креативни, забавни и едукативни концепти, врзани на една платформа која урбано го буди Скопје. Ќе имаме можност да ги видиме Фанк Шуи, САФ со 20 години Скопска ситуација и виртуозниот продуцент Кирил Џајковски заедно со МЦ Давид Лион. Програмата е надополнета со супер листа на македонски диџеи меѓу кои: Чваре, Маци, Флудер, Мартин Војдановски, Страјк, соопштија организаторите.

Скопје стрит фестивал во изминатите шест години беше домаќин на повеќе од 200 артисти од Македонија, регионот и од светот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.