Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Нови Реј-бан очила за љубителите на брзи автомобили

Магазин

Нови Реј-бан очила за љубителите на брзи автомобили

Светски познатиот бренд за очила за сонце Реј-бан, во соработка со Скудерија Ферари, ги претстави петте нови модели со рамки инспирирани од 1970-те години, со кои во вашиот, по можност – спортски автомобил, ќе се чувствувате како да возите по друмовите на Малибу, Мајами, Лас Вегас или пак, во Монца.

Годинешната колекција е инспирирана од стилот на Ферари ѕвездите на Формула 1 од 1970-те.

Петте понудени стилови имаат ретро изглед, но сепак, делуваат модерно благодарејќи пред се на мат-црните рамки.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.