//
Следи нѐ
To Top

И денеска променливо облачно со услови за локална дестабилизација

Во претпладневните часови на територијата на Македонија, особено на истокот, ќе има услови за повремен локален дожд и ретки грмежeeи додека во попладневните часови повремени врнежи од дожд проследени со грмежи ќе има на повеќе места низ државава.

Локално не се исклучува можноста за ретка појава на град и засилување на ветерот.

реклама

Максималните температури на воздухот ќе бележат тенденција на незначителен пар и истите ќе се искачуваат во интервалот од 25 до 32 степени што значи и натаму ќе биде сепак релативно многу топло.

Во текот на следните денови ќе има значителен пораст на температурите, но и понатаму ќе биде релативно нестабилно.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: