Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Заев и Ципрас остварија едночасовен телефонски разговор

Вести

Заев и Ципрас остварија едночасовен телефонски разговор

Премиерот Зоран Заев попладнево се слушнал на телефон со грчкиот колега Алексис Ципрас. 

Разговорот бил помеѓу 14 и 15 часот по македонско време. Разговарале за детали и формулации и двајцата премиери се договориле дека утре изутрина ќе се слушнат повторно, во обид за финализирање на сите детали за решавање на деценискиот спор за името.

Според грчките медиуми, Заев и Ципрас зборувале еден час, но засега нема детали што разговорале за време не едночасовниот телефонски разговор, туку единствено може да се дознае дека разговорот поминал во позитивна атмосфера.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.