//
Следи нѐ
To Top

Нова Барбери чанта во минималистичко руво

Барбери е моден бренд којшто љубителите на тн. уличен стил, просто не можат да го игнорираат…

Британската модна куќа имаше епско враќање на светската сцена, прекривајќи ја својата гардероба и аксесоар со кариран дезен.

реклама

Покрај новите ранци, папучи и костими за капење, посебно се издвојува „Пин клач“ чантата во кремаста бела боја. Кај оваа мала торбичка од кожа, посебно во очи паѓа детаљот во облик на голема украсна игла, чија практична намена е затворање на самата чанта.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајуни 11, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајуни 11, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајуни 11, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: