//
Следи нѐ
To Top

Кои се згодните српски модели кои позираа за #SF костими за капење? (ФОТО)

Ана Цакиќ и Нина Ричи се двете згодни девојки – српски модели кои позираа за познатиот македонски бренд #SF за компанијата Sara Fashion.

Фото сесијата се одвиваше во ресорт Alia Palace во Пефкохори и на Possidi Beaech во Посиди на првиот крак на Халкидики.

реклама

Ана Цакиќ родена е во Белград, има завшено Правен факултет, интересно е дека е европски шампион во карате. Ана има богато портфолио и работела за разни брендови во Европа но најголем успех во кариерата постигнала 2016 година во Шангај, додека 2017 во Бејрут комплетен погодок и е кампањата на Elia Saab.

Нина Ричи родена е во Нови Сад, дипломирала менаџер за инжинерство, работи како маркетинг агент и има свој сајт за убавина, работела за познати модни куќи како Etam, Philipp Plein, Superdry.

Нив, друштво за кампањата им правеше и македонскиот модел Влатко Кузмановски од Скопје, во продукција на Ани и Дими и видео на Дарко Митев.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајуни 12, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајуни 12, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајуни 12, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: