Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево и многу топло со температура до 35 степени

Вести

Сончево и многу топло со температура до 35 степени

Сончево и топло време, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, вели вторничката временска прогноза за Македонија. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ индексот ќе биде 8.

Максималните дневни температури ќе се движат од 26 до 35 Целзиусови степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе достигне до 17 степени, а дневната температура до 34 степени.

Утре преку денот ќе има изолирана појава на нестабилност, претежно во планинските подрачја. Во петок кон крајот на денот и во сабота ќе има поизразена нестабилност, на места со пообилен пороен дожд, засилен ветер и услови за појава на град. Во недела ќе има локален пороен дожд и ретки грмежи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.