Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

МВР објави видео од насилните протести пред Собранието (ВИДЕО)

Вести

МВР објави видео од насилните протести пред Собранието (ВИДЕО)

Министерството за внатрешни работи попладнево објави видео од синоќешните насилни протести пред Собранието на Република Македонија.

Поради насилно однесување, туркање на заштитната ограда, фрлање камења и пиротехнички средства кон Собранието и полицискиот кордон, и обид за насилно влегување во собраниската зграда, МВР приведе 26 лица.

Во насилните протести повредени се седум полицајци, а уште 10 лица побарале лекарска помош.

Истрага за синоќешните случувања пред Собранието на РМ покрена и Основното јавно обвинителство Скопје.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.