//
Следи нѐ
To Top

Навивачи на Јапонија и на Сенегал го чистеа стадионот по натпреварите

Јапонски и сенегалски навивачи ја воодушевија јавноста со својот несекојдневен гест по натпреварот на нивните репрезентации на Светското фудбалско првенство. Имено, тие го собраа цело ѓубре на стадионот.

Прво Јапонците, по победата над Колумбија со 2:1 на стадионот Мордовија во Саранск, извадија однапред подготвени вреќи за отпадоци од трибиините, па зад нив не остана ништо. Потоа истото го сторија и Сенегалците по триумфот над Полска (исто со 2:1) на московската Откритие арена.

реклама

Јапонија и Сенегал се среќаваат во следното коло од групата „Х“, на стадионот во Екатеринбург.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајуни 20, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајуни 20, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајуни 20, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: