Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Инстаграм поддржува видео чет и нови филтри со проширена реалност

Мобилни

Инстаграм поддржува видео чет и нови филтри со проширена реалност

Фејсбук ја искористија својата F8 конференција за програмери, за да нѐ информираат за серија подобрувања кои не очекуваат во Инстаграм.

Поголемиот дел од овие функции се веќе дел од најновата верзија на апликацијата, која сега е достапна за преземање. Најинтересната иновација несомнено е можноста да стартувате и учествувате во видео разговор од паметните телефони со Андроид и iOS без да внесувате телефонски број. За да започнете сличен разговор, кликнете на Camera иконата во Direct Message менито.

Имајте на ум дека функцијата засега е ограничена до четири лица и нуди опција да го минимализирате прозорецот со видеото и да вршите други активности во мобилната апликација. Инстаграм исто така бараат вие и човекот со кој ќе комуницирате да имате отворен активен Direct Message разговор, пренесе „TechSpot“. Ако блокирате или исклучите корисник, на овој начин нема да можете да зборувате со нив.

Новата надградба го менува дизајнот на Explore делот со цел да се олесни откривањето на застарената содржина од корисниците.

Публикациите се организирани во различни категории и на тој начин овозможуваат навигација. Инстаграм сега поддржува нова колекција  филтри со проширена вредност специјално креирани од познати личности и брендови како Аријана Гранде, Лиза Коши, Бејби Ариел итн.

За да ги тестирате, треба да ја следите соодветната сметка и ефектите на камерата автоматски ќе се додадат на вашата сметка. Новата верзија сега се шири до корисниците и ќе биде достапна во краток рок за сите паметни телефони со Андроид и iOS.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.