fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Облачно и потопло, попладне со пороен дожд

Вести

Облачно и потопло, попладне со пороен дожд

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и потопло со долги сончеви периоди. Попладне со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, долж Повардарието засилен северозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 17, а  дневната од 23 до 30 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Попладне ќе има услови за врнежи од дожд, а ќе дува умерен до засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе се искачи до 27 степени.

Од недела ќе биде претежно сончево и топло, во попладневните часови со услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи, главно во планинските подрачја.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.