//
Следи нѐ
To Top

Симпсонови предвидуваат кој ќе игра во финалето на СП во Русија

Симпсонови повторно нешто предвиделе, а овојпат во прашање е финалето на Светското фудбалско првенство во Русија, кое ќе се одржи на 15 јули. Според нив, во финалето ќе се сретнат Мексико и Португалија. Годината и државата каде што се одржува фиктивното првенство, не се спомнуваат.

Во една од сериите пред 21 година постои најава за првенство во фудбал, по што Барт го прашува таткото Хомер, зошто никогаш не ги водел на фудбалски натпревар. Така, Хомер одлучува да ги одведе сите – Марџ, Барт, Лиса и Меги на натпреварот.

реклама

Пред 18 години, Симпсонови, исто така, го предвидоа Доналд Трамп како претседател на САД, што се оствари пред речиси две години, како и тоа дека Фокс ќе го купи Дизни, и дека Лејди Гага ќе пее на Супербол финалето во американско рагби.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајуни 30, 2018
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајуни 30, 2018
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајуни 30, 2018
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: