fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево и потопло, попладне краткотраен дожд

Вести

Сончево и потопло, попладне краткотраен дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Попладне во западните планински делови ќе има изолирана појава на краткотраен дожд со изолирана појава на грмежи. Ќе дува умерен северозападен ветер, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Минималните температури ќе се движат од 20 до 21 степен, а максималните ќе достигнат од 25 до 33.

Во Скопје, сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб доумерен сенерозападен ветер. Температурата од 16 до 28.

Времето во наредните денови ќе биде претежно сончево и топло, со мала до умерена локална облачност.  Во попладневните часови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи, главно во планинските подрачја.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.