Поврзи се со нас

Популарно.мк

Во деветтата деценија од животот се препуштила на авантури

Занимливости

Во деветтата деценија од животот се препуштила на авантури

Русинката Јелена Јеркова одлучила на 90-годишна возраст да го промени својот живот од корен. Ја земала цела своја заштеда од пензијата и им се посветила на патувањата.

– Патувањата за мене се еден нов живот – нови луѓе и средби. Посебно ми е задоволство да гледам како луѓето се однесуваат едни кон други. Најважното нешто што го научив во животот е дека постојат исклучителни луѓе насекаде низ светот!, напиша старицата на својот Инстаграм профил.

Кина, Виетнам и Доминиканската Република биле меѓу првите земји во нејзиното патешествие, кое трае веќе седум години.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.