//
Следи нѐ
To Top

Во деветтата деценија од животот се препуштила на авантури

Русинката Јелена Јеркова одлучила на 90-годишна возраст да го промени својот живот од корен. Ја земала цела своја заштеда од пензијата и им се посветила на патувањата.

– Патувањата за мене се еден нов живот – нови луѓе и средби. Посебно ми е задоволство да гледам како луѓето се однесуваат едни кон други. Најважното нешто што го научив во животот е дека постојат исклучителни луѓе насекаде низ светот!, напиша старицата на својот Инстаграм профил.

реклама

Кина, Виетнам и Доминиканската Република биле меѓу првите земји во нејзиното патешествие, кое трае веќе седум години.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: