//
Следи нѐ
To Top

Земјотрес во Албанија почувствуван и во Македонија

Силен земјотрес со јачина од 5.2 степени и интензитет од пет степени претпладнево ја потресе Албанија, а истиот бил почувствуван и низ соседните балкански земји, меѓу кои и во Македонија.

Епицентарот на земјотресот бил 30 километри северозападно од градот Тирана.

реклама

За сега не се пријавени евентуални штети.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Балкан

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: