//
Следи нѐ
To Top

АЛАН ВОКЕР: Научив да бројам на македонски! (ВИДЕО)

Ултрапопуларниот диџеј Алан Вокер во ексклузивно интервју за Популарно.мк научи да збори на македонски!

Вокер, кој беше еден од главните хедлајнери на фестивалот „Скопје колинг“, изјави дека бил навистина возбуден за својот прв настап во Македонија и дека тоа е еден од настаните кои ќе го одбележат неговото работно лето.

реклама

На прашање дали знае да ги поздрави македонските фанови, тој одговори дека научил како да каже „здраво“ на македонски, па дури и да брои!

Погледнете го целосното интервју во продолжение:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Интервју

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: