//
Следи нѐ
To Top

Тешко повредена параглајдеристка од Кина

Параглајдеристка од Кина на 46-годишна возраст добила тешки телесни повреди при слетување на меѓународен натпревар во параглајдерство во Крушево, соопшти МВР. 

Во Полициската станица Крушево вчера во 13.40 часот жител од крушевското село Норово пријавил дека во селската амбуланта имало непознато женско лице-параглајдерист со повреди во пределот на нозете во вид на фрактури.

реклама

– Констатирано е дека се работи за Ј.Х (46) од Народна Република Кина која се здобила со тешки телесни повреди за време на меѓународен натпревар во параглајдерство, при нејзиното слетување. Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа на надворешната канцеларија за криминалистички работи-Прилеп, информира МВР во дневниот билтен.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: