//
Следи нѐ
To Top

Идеи за уредување на базенот во вашиот двор

Да се има базен во дворот значи и полесно справување со летните горештини, но и совршено место за вечерни летни забави.

1. Базен кој се наоѓа непосредно до врати на лизгање коишто водат до спалната, бањата или пак евентуално до домашната сауна, се одлично решение.

реклама

2. Мал базен одговара совршено во малечко дворче.

3. Џакузи со необична геометриска форма му дава уникатност и оригиналност на Вашиот двор.

4. Во базен со тревичка која вирее само на неколку сантиметри од работ и дрвја во непосредна близина, ќе бидете поблиску до природата.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Ви препорачуваме

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: