//
Следи нѐ
To Top

ЗАБАВА ЗА СИТЕ ВОЗРАСТИ: Отворен најсовремен гејминг парк во скопското кафуле „Дежаву“

Во 4-татa година од постоењето во Капитол мол-Аеродром, популарното „ Дежаву“ не престанува да изненадува.

Во популарното скопско кафуле се отвори гејминг парк кој дефинитивно е најголем на Балканот. Тој изобилува со најсовремени игри, од хокеј, кошарка, драфтинг колички на удирање, па се до игри со 9Д, односно игри со видео симулатори кои се последен светски хит во светот на игрите.

реклама

Во гејминг паркот има забава за сите возрасти и изненадувања за посетителите.

Паркот ќе работи секој ден од 07 наутро до 01 часот по полноќ.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: