//
Следи нѐ
To Top

Почна Тумороуленд, еден од најпопуларните музички фестивали во светот

Овој викенд, повеќе од 200.000 љубители на музиката, ќе танцуваат и уживаат во првиот дел од од Тумороуленд (Tomorrowland), фестивалот, кој се смета за најпопуларен во светот, а кој трае од 20 до 29 јули во Брум во Белгија.

Фестивалот почна синоќа, со настапот на легендарниот Карл Кокс, додека претставник на техното беше холандскиот ди-џеј Јорис Ворн. Изненадување беше настапот на израелските дуо диџеи Вини Вици, што им овозможи на љубителите на музиката да уживаат во својата PSY-транс жанр, пренесува Кликс.

реклама

Се очекува дека повеќе од 200.000 луѓе ќе го посетат фестивалот помеѓу два викенди. Минатата година, вториот викенд беше вклучен во програмата, со цел организаторите да ги задоволат барањата за билети. Оваа година, билетите беа продадени за само еден час.

Во текот на викендот, во кампот на фестивалот Дрим Вил, чија големина е еднаква на 128 фудбалски игралишта, остануваат 38.000 посетители кои доаѓаат од Австралија, Велика Британија, Австрија, Германија, Италија, Шпанија, Јужна Америка, САД, па дури и од Индија, Јапонија и Кина .

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: