Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кејти Пери во депресија поради релативно лошата продажба на последниот албум

Музика

Кејти Пери во депресија поради релативно лошата продажба на последниот албум

Кејти Пери паднала во депресија поради релативно лошата продажба на последниот нејзин студиски албум „Witness“ од 2017 година.

Тој ја достигна продажбата од 180.000 примероци, за разлика од албумот од 2012 година, „Prism“, кој беше продаден во околу 286.000 примероци.

– Имам бранови на „последична депресија“, срцето ми беше скршено лани, оти несвесно му дадов многу голема важност на мислењето на публиката. А, таа пак, не реагираше онака како што не очекував… Тоа ми го скрши срцето, изјави поп пејачката во интервју за „Вог“, проследено со фотосесија со неа.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.