//
Следи нѐ
To Top

Кејти Пери во депресија поради релативно лошата продажба на последниот албум

Кејти Пери паднала во депресија поради релативно лошата продажба на последниот нејзин студиски албум „Witness“ од 2017 година.

Тој ја достигна продажбата од 180.000 примероци, за разлика од албумот од 2012 година, „Prism“, кој беше продаден во околу 286.000 примероци.

реклама

– Имам бранови на „последична депресија“, срцето ми беше скршено лани, оти несвесно му дадов многу голема важност на мислењето на публиката. А, таа пак, не реагираше онака како што не очекував… Тоа ми го скрши срцето, изјави поп пејачката во интервју за „Вог“, проследено со фотосесија со неа.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: