Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Променливо и нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Вести

Променливо и нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Од денеска следува период на променливо и нестабилно време со пороен дожд и грмежи, а локално се можни и поинтензивни процеси.

Ќе дува засилен северозападен ветер, а дневната температура од вторник значително ќе се намали.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 21, а дневната максимална температура на воздухот ќе се движи во интервал од 28 до 35 степени.

Во Скопје променливо облачно, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен северозападен ветер.

Утринската температура ќе се спушти на 18 степени, а дневната ќе достигне до 33.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.