//
Следи нѐ
To Top

Искршена холивудската ѕвезда на Доналд Трамп

Човек опремен со копач денеска ја искршил ѕвездата на американскиот претседател Доналд Трамп поставена на холивудскиот Булевар на славните.

Инцидентот се случил рано утринава, а полицијата била алармирана од случајни минувачи кои забележале дека од ѕвездата е останат само куп шут и копачот оставен покрај него.

реклама

Полицијата информираше дека човекот што го сторил делото подоцна самиот и се предал.

Ѕвездата на Трамп беше искршена и во октомври 2016 година, а воедно повеќе пати беше исчкртана од страна на демонстранти.

Трамп ја доби ѕвездата во 2007 година како признание за успехот на неговото реално телевизиско шоу „Приправникот“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: