fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Искршена холивудската ѕвезда на Доналд Трамп

Сцена

Искршена холивудската ѕвезда на Доналд Трамп

Човек опремен со копач денеска ја искршил ѕвездата на американскиот претседател Доналд Трамп поставена на холивудскиот Булевар на славните.

Инцидентот се случил рано утринава, а полицијата била алармирана од случајни минувачи кои забележале дека од ѕвездата е останат само куп шут и копачот оставен покрај него.

Полицијата информираше дека човекот што го сторил делото подоцна самиот и се предал.

Ѕвездата на Трамп беше искршена и во октомври 2016 година, а воедно повеќе пати беше исчкртана од страна на демонстранти.

Трамп ја доби ѕвездата во 2007 година како признание за успехот на неговото реално телевизиско шоу „Приправникот“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.