//
Следи нѐ
To Top

„Симсонови“ се враќаат со нова 30-та сезона

Авторот на култната анимирана серија „Симсонови“, Мет Грејнинг, режисерот Дејвид Силвермен и сценаристот Ал Жан соопштија дека гледачите наесен може да ја очекуваат 30-та сезона.

По краткиот инсерт на кој се гледа како еден од главните ликови Хомер Симсон се обидува да ја изеде целата храна во Њу Орлеанс, креативниот тим објасни дека серијата е снимана во дигитална анимација, што им овозможило да истражат нови области при создавањето на сцените.

реклама

Авторите соопштија дека и во новата сезона ќе продолжат да ја исмеваат американската култура и општество, но воедно најавија дека во „Симсонови“ ќе гостуваат многу ѕвезди.

Првата епизода од новата сезона се очекува да биде прикажана на 30 септември.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Uncategorized

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: