fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево, попладне локален дожд, температура до 34 степени

Вести

Сончево, попладне локален дожд, температура до 34 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне ќе има појава на локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 20, а  дневната од 24 до 34 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до 18, а дневната ќе се искачи до 33 степени.

Од понеделник продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Дневните температури ќе бидат околу или помалку под просечните за овој период од годината.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.