Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПО ПАУЗА ОД ДВЕ ГОДИНИ: Новата песна на Ена Цветковска ќе ја слушате по цел ден (ВИДЕО)

МК Сцена

ПО ПАУЗА ОД ДВЕ ГОДИНИ: Новата песна на Ена Цветковска ќе ја слушате по цел ден (ВИДЕО)

По пауза од две години, познатата пејачка и текстописка Магдалена Цветковска – Ена конечно со нова песна и видеоспот.

Станува збор за нумера со наслов „Ко да нема утре ден“, на која како автор на текстот се потпишува токму Ена, а музиката ја напрви заедно со нејзиниот брат Лазар Цветковски, кој стои и зад аранжманот на оваа песна.

За новата нумера Ена сними и видеоспот во преубавиот Кушадаси, на кој како режисер се потпишува познатиот Даниел Јовески.

Погледнете и уживајте:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.