Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Лудило на сцена – Салваторе Ганачи заигра на „Охрид колинг“ (ФОТО)

ФОТО: СТЕФАН РАЈХЛ

МК Сцена

Лудило на сцена – Салваторе Ганачи заигра на „Охрид колинг“ (ФОТО)

Лудило на сцената на втората фестивалска вечер на „Охрид колинг“ – диџејот кој танцува на бина, Салваторе Ганачи, ја размрда 10.000 публика во Охрид.

Иако диџејот Џекс Џоунс го откажа својот настап, сепак публиката беше и повеќе од изненадена од брзата спектакуларна замена, светски познатиот диџеј Салваторе Ганачи кој е познат по уникатниот начин на кој ја анимира публиката.

Смешните танц движења, извици и анимации беа повеќе од доволни публиката непрестано да танцува повеќе од два часа, колку што траеше и диџеј сетот на овој, по потекло од Босна и Херцеговина, диџеј.

Инаку, пред неговиот настап присутните ги забавуваше американската диџеј легенда Роџер Санчез.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.